logo
TR       EN

Yüz Güzelliği İçin Çok Tabakalı Bakım

Prof. Dr. Reha Yavuzer Ağustos 11, 2018

Kadın, erkek, her yaşta, her ırk ve dinde insanlar daha güzel olmak için büyük bir arayış ve çaba içindeler. Yüz güzelliğinde artık çok katmanlı bir yaklaşım ve birleşim tedavisi ön plana çıkıyor. En derinden en yüzeye doğru her katmanın ihtiyaçlar doğrultusunda bakım ve onarımı yüz güzelliğinde en iyiye yaklaştıracak yol. Tek tabakaya ait tedaviler yetersiz sonuç vermeleri nedeniyle artık terk ediliyorlar. Peki, bu çok tabakalı bakım kombinasyonunda neler var.


Gelin katmanlara göre bakalım.


Yaş Aldıkça Kemikler İncelir...


Kemik: Yaş aldıkça yüz kemiklerimizde bir incelme meydana geliyor. Bu incelme üzerindeki deri örtüsünün sarkmasını kolaylaştırıyor.


Genç yüzdeki kemikli karakteristik görüntüyü tekrar yakalamanın yolu hidroksiapatit veya poly 1 caprolakton dolgulardan geçiyor. Hemen kemik üzerine iğne veya kanüllerle yerleştirilen bu daha sert dolgular hem uygulama kolaylığı hem de uzun süreli sonuçlarıyla çok tabakalı tedavinin en derin parçasını oluşturuyor.


Kas: Aşırı çalışan kaslar üzerindeki deride kırışıklıkların hızla yerleşmesine neden oluyor. Hiperaktif kaslarımızın adeta biraz dinlendirilmesi kırışıklıklarınızın bir kısmından kurtulmanın yolu. Bu konuda en değerli araç botoks. Kas dengesi üzerinde bilinçli yapılacak değişikliklerle yüz dokularında yukarıya doğru bir görüntü de elde ediliyor. Yağ: Fazlası da azı da yüz güzelliğinizi gizler. Şayet yüzünüzde yağ fazlanız varsa özellikle de boyun bölgesinde bundan kurtulmanın yolu Ulthera’dan veya Belkyra'daıı faydalanmak mümkün. Şayet sıkılaşma ihtiyacı varsa Ulthera sadece yağlardan kurtulma gerekiyorsa Belkyra enjeksiyonu yapılır. Yağ dokusunda azlık da istemediğimiz bir özellik. Daha yaşlı görüntüden sorumlu olan yağ dokusunda azlıkta ise yüksek kaldırma gücüne sahip hyaluronik  asit dolgular tercih edilir.


30’lu Yaşlarda Kolajen Azalıyor...


Deri altı kollajen: Kollajen  deri altı dokularımızın sağlığı ve güzelliği için şart. Kollajen derimize sıkılığını veren elastik taşıyıcı kolonlar. 30’lu yaşlardan itibaren kollajen azalıyor. Kollajen dokuyu arttırmanın ve sıkılaştırmanın en iyi yollarından biri BBL cihazı. Geniş spektrumlu ışık enerjisiyle protein sentezi arttırılarak kendi kollajen dokunuz uyarılır. Forever Young protokolü bu konuda başarılı ve 10 yılı aşkın bir süreden beri Amerika’da kullanılan bir yaklaşımdır.


Deri altı Hyaluronik Asit: Kollajen kolonların besleyicisi ve nemlendiricisi onu çevreleyen hyaluronik asittir. Kısaca hem kollajene hem de hyaluronik asite yani hem taşıyıcı kolona hem de onu besleyene ihtiyacımız var. 18 yaş tan itibaren de hyaluronik asit miktarları azalır. Azalan hyaluronik asit nedeniyle kollajen kurur, beslenemez ve daha kolay kırılabilir, deforme olabilir hale gelir. Deri altına dolgunluk vermeden hyaluronik asit vermek artık mümkün. Volite enjeksiyonuyla deri altı hyaluronik asit miktarı artırılabilir ve daha nemli hale gelen kollajen dokumuz daha dirençli ve güçlü olur.Deri: En son tabakamız aslında ışıltımızın ve güzelliğimizin dışarı yansıtıldığı en değerli tabakadır. Coolaser uygulaması tüm üst tabakanın yenilenmesini sağlar. 4-5 günlük iyileşmeyi takiben hem azalan gözenekler hem yeni oluşan parlak ve pürüzsüz deri en üst tabakanın bakımı için tercih edilir.


Yüz güzelliğinde devir anatomik tabakalı tedavi kombinasyonu artık. Bu sayede en alt tabakadan en üst tabakaya kadar yaklaşım yapılır. İdeal kombinasyon kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenir.


< Geri Dön

Benzer İçerikler

Tüm Makaleler

Bizi takip edin!

* Bültenimize abone olduğunuz için teşekkürler.

Instagram